Get Adobe Flash player

Witaj na stronie Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego

Piancavallo 2014

08 lutego 2014 roku zakończyło się
VI Szkoleniowe Zgrupowanie Narciarzy
Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego Piancavallo 2014.

Już po raz szósty malownicza osada Piancavallo gościła narciarzy Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego. Z chęcią wracamy do tego pięknego, włoskiego ośrodka zlokalizowanego w masywie górskim Monte Cavallo, na północ od Adriatyku, posiadającą łącznie 28 km wspaniale przygotowanych oraz zabezpieczonych tras narciarskich. Jest to unikane w Dolomitach miejsce dla narciarzy dające poczucie bezpieczeństwa jak i radość z jazdy.

W zgrupowaniu wzięło udział 48 osób w przedziale wiekowym od 1,5 do 75 lat.

Do udziału w zgrupowaniu zaproszony został Marek Ogorzałek wspierając nas w wieczornych wykładach, zajęciach sportowych i Jodze.


www.szkolacarvingu.pl | http://podroze.onet.pl/marek-ogorzalek

Autorytet narciarski w Polsce oraz Europie, przez wiele lat działacz PZN, wykładowca, właściciel szkoły narciarskiej Ogorzałek Carving S'cool, autor wielu publikacji oraz programu nauczania jazdy na nartach. Jeden z dwóch autorów, opracowanych w latach dziewięćdziesiątych technik carvingowych, autor kompensacji, która jest podstawą nauczania w wielu szkołach narciarskich na całym świecie.

W pierwszy dzień pobytu aura nie dopisała. Korzystając z okazji udaliśmy się połączoną grupą Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego oraz Szkoły Narciarskiej Ogorzalek Carving S'cool na zajęcia do hali sportowej.

Spędzając kilka godzin graliśmy w "kosza", "siatkę", ćwiczyliśmy na materacach przypominając sobie między innymi przewrót w tył oraz szereg innych ćwiczeń pod okiem fachowców. Odważni spróbowali ćwiczeń na trampolinie oraz chodzenia po "linie", a bardziej dociekliwi spróbowali ćwiczeń nie tylko dla ciała - Tai Chi prowadzonych przez instruktora Adama. Na koniec rozegraliśmy towarzyski mecz piłki nożnej pod okiem doświadczonego sędziego PZPN - Leszka Mielocha. Następnie udaliśmy się na zasłużoną pizzę do pobliskiej Pizzerii Edelweiss.

Wycieczka na rakietach śnieżnych


Kilku uczestników spędziło kilka godzin na pieszych szlakach górskich podziwiając uroki tego ośrodka. Dotarli również do lawiniska, które zeszło kilka dni wcześniej.

Szlaki zwiedzali na rakietach śnieżnych pod opieką doświadczonego instruktora.

W hotelu

Codziennie rano odbywały się zajęcia areobiku prowadzone przez Teresę Matuszczak oraz równocześnie "Powitanie Słońca" - układ ćwiczeń rozciągających ciało, oparte na Jodze, prowadzone przez Marka Ogorzałka.

Pozostałe zajęcia

Od poniedziałku, codziennie od godziny 9.45 rozpoczynały się zajęcia na stoku prowadzone przez instruktorów; Stanisława Spychalskiego oraz Roberta Mądrowskiego w których to brało udział łącznie 24 narciarzy doskonaląc swoją umiejętność jazdy.

Również codziennie, od godziny 18.00 odbywały się zajęcia z Jogi prowadzone przez Marka Ogorzałka.

Zajęcia Teoretyczne

Zajęcia teoretyczne odbywały się od godz. 20.30, prowadzone były przez Marka Ogorzałka i Roberta Mądrowskiego, a tematem ich było głównie bezpieczeństwo na stoku i techniki narciarskie. Odbyła się również projekcja filmów o tematyce narciarskiej.

W środę 05 lutego 2014 roku, przyłączając się do programu obchodów 580-lecia Miasta Chodzieży Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie dla uczestników zgrupowania zorganizowało na terenie Włoch Quiz z wiedzy o Chodzieży.

W Quize udział wzięło 37 osób, w trzech kategoriach;

  • Dzieci i młodzież – odpowiadając na dziesięć pytań,
  • Pozostałych uczestników – odpowiadając na dwadzieścia pytań
  • Mieszkańców Chodzieży – odpowiadając na trzydzieści nie zawsze łatwych pytań.

Najlepszy wynik osiągnęło dwóch mieszkańców Chodzieży uzyskując 27 punktów. Każdy uczestnik Quizu otrzymał nagrodę.

Wjazd na Tremol

Jak co roku zorganizowaliśmy wspólny wjazd dla uczestników na szczyt góry Tremol z którego rozpościera się wspaniały widok na Alpy i na Adriatyk oddalony niespełna o 80 km.

Stoki na tym wzniesieniu nie należą do najłatwiejszych, tak więc zjazd uczestników asekurowany był przez instruktorów.

Podsumowanie wyjazdu

Po raz pierwszy w historii wyjazdów narciarskich organizowanych przez Chodzieskie Towarzystwo Narciarskich doszło do niecodziennego zdarzenia - w ostatni dzień zgrupowania jeden z uczestników oświadczył się swojej wybrance. Złoty pierścionek z brylantem pojawił się na palcu, więc zakładamy, iż oświadczyny zostały przyjęte.

Życzymy więc Ilonie i Łukaszowi by wytrwali w swoim zobowiązaniu do ślubu, który jak się dowiedzieliśmy ma odbyć się latem, w dowód sympatii przekazaliśmy dwa duże serca wypełnione czekoladkami.

Jako ciekawostka; Łukasz zapytany dlaczego czekał do końca wyjazdu odpowiedział, iż "musiał upewnić się, że Ilona dobrze nauczy się jeździć na nartach" :)

Zdjęcie grupowe

Widoki Piancavallo

W hotelu

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Chodzieży - Jackowi Gurszowi, Markowi Ogorzałkowi oraz firmom, które wspomogły zgrupowanie Piancavallo 2014:

  • Kępka Group
  • Antserwis
  • Wydawnictwo Tebra
  • DERMA PLus - Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej
  • BRUGI

Deklaracja On-Line

zapraszamy do naszego
profilu na Facebook

wydarzenia ChTN
w latach 2007-2011

Meteo dla Chodzieży

Strefa Członków