Get Adobe Flash player

Witaj na stronie Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego

Zgrupowanie narciarskie Bardonecchia 2019


Wyjazd szkoleniowy
Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego

realizowany w ramach działań statutowych ChTN
08-17 marca 2019

W tym sezonie, od 08 do 17 marca, grupa narciarzy Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego udała się do południowo-zachodnich Alp, jednego z największych kompleksów narciarskich Europy, areny zmagań olimpijskich Turyn 2006.

Vialattea (Mleczna Droga), bo tak nazywa się najsłynniejszy kompleks narciarskich Europy, połączona jest trasami i wyciągami narciarskimi łącząc ze sobą ośrodki Włoch oraz Francji: Sestriere, Cesana Torinese, Claviere, Sauze d'Oulx, Sansicario i Montgenevre.

Montegenevre

Najsłynniejsza miejscowość regionu to Sestriere, na wysokości 2035 m n.p.m. i jednocześnie jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych stacji w Alpach Włoskich.

Sestriere

Cały kompleks to ok. 400 km tras o różnym poziomie trudności, których nie sposób przejechać na nartach w ciągu jednego tygodnia zgrupowania. Montegenevre i Sestriere rozpoczęły naszą przygodę z Vialattea, z nadzieją, iż w następnych latach powrócimy by kontynuować i poznać pozostałe ośrodki drogi mlecznej.

Villagio Olimpico

Zakwaterowani zostaliśmy we wiosce olimpijskiej Villagio Olimpico, pełniącej rolę bazy noclegowej dla uczestników zmagań olimpijskich Turyn 2006. Wspaniałe miejsce z doskonałą infrastrukturą nieopodal dwóch rejonów narciarskich: Campo Smith oraz Jafferau w Bardonecchia.

Campo Smith i Jafferau w Bardenocchia

Jak co roku, codziennie odbywały się zajęcia szkoleniowe prowadzone przez instruktorów narciarstwa; na stokach do godziny 16.00 zajęcia praktyczne doskonalące technikę jazdy na nartach oraz od 20.30 zajęcia teoretyczne wsparte wykładami oraz prezentacją video.

Zajęcia wieczorne

Podczas zgrupowanie przeprowadzone zostały zawody narciarskie pod patronatem Starosty Chodzieskiego, które odbyły się na wynajętym stoku ośrodka Campo Smith w Bardonecchia.

Zawody narciarskie

Podsumowanie zawodów odbyło się 15 marca 2019, a wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród dokonał  Starosta Chodzieski Mirosław Juraszek oraz Prezes Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego – Robert Mądrowski.

Podsumowanie zawodów oraz zgrupowania

Serdeczne podziękowania dla Starosty Chodzieskiego Mirosława Juraszka za wsparcie w organizacji zgrupowania Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego - Bardonecchia 2019.

Robert Mądrowski
Prezes Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego

Widoki Vialattea

Deklaracja On-Line

zapraszamy do naszego
profilu na Facebook

wydarzenia ChTN
w latach 2007-2011

Meteo dla Chodzieży

Strefa Członków